Úspěch v netradičním silovém trojboji

0
1015

Silový trojboj trošku jinak si mohli vyzkoušet závodníci a závodnice, kteří se v sobotu 19. 8. vydali do Svitav na propagační pohárovou soutěž s názvem Power Warriors. Na této jedinečné soutěži bylo úkolem každého závodníka během dvou minut udělat co nejvíce opakování v každé disciplíně s váhou, která byla procentuálně vypočítána z jeho tělesné hmotnosti.

Muži například dřepovali s činkou odpovídající 100 % jejich hmotnosti, v benči pak 70 % a v mrtvém tahu 130 % (výsledná váha se zaokrouhlovala bližšímu násobku 2,5 kg). Dvě minuty se mohou zdát málo, ale kdo posiluje, tak dobře ví, že cvičit s činkou nepřetržitě dvě minuty je téměř nemožné. Proto mohl každý soutěžící během těchto dvou minut položit činku, odpočinout si a pak pokračovat dál. Běžel mu však čas.

Prvního ročníku této zajímavé soutěže se zúčastnil zástupce oddílu SKST Litvínov Jan Merhaut a jeho trenér Dušan Švarcbach. Soutěž byla rozdělena celkem do pěti kategorií.

Jan Merhaut se svou tělesnou váhou 72,9 kg startoval v kategorii mužů 15 – 25let do 90 kg. Opět se soutěž zahajovala dřepem, kde mu na činku naložili 72,5 kg. S touto váhou Honza dokázal udělat 43 opakování, čímž se v nejsilnější kategorii dostal na průběžné druhé místo. V benči pak zvládl s 50 kg udělat 39 opakování a o jeden stupínek klesl. V mrtvém tahu pak Honza udělal ještě 42 opakování s činkou o váze 95 kg a celkovým součtem 124 opakování vybojoval bronzovou medaili.

Závodil i trenér Dušan Švacbach, který již spadá do veteránské kategorie. Zde byl však s tělesnou váhou 77,3 kg zařazen do kategorie mužů nad 25 let. Také Dušan měl ve dřepu jasně danou váhu 77,5 kg, se kterou dokázal udělat 47 opakování a dostal se tak do čela kategorie. Naopak v benči, kde zvládl 40 opakování s 55 kg, si stejně jako Honzík trochu pohoršil. V poslední disciplíně v mrtvém tahu však Dušan našel ještě pár zbylých sil a zvládl 42 opakování se 100 kg. Celkových 129 opakování nakonec na vítězství stačilo, a tak měl medaili i trenér.

Závodníci byli se soutěží velmi spokojeni a těší se na další ročník. Doufejme, že se nás na další ročník vypraví víc.