Ústecký kraj zajistil software na digitální mapy

0
497
Ústecký kraj zajistil software na digitální technické mapy pro sebe a dalších pět krajů. Zareagoval tak na plánované změny zákona o zeměměřictví, podle kterých pro kraje vyplývá povinnost vybudovat na svém území a zpřístupnit informační systém pro digitální technickou mapu do června 2023. Veřejná zakázka na společný software se z velké části realizovala elektronicky.
Celkem šest krajů se domluvilo na společném softwaru na digitální technické mapy (DTM), a to kraj Ústecký, Pardubický, Jihočeský, Královéhradecký, Moravskoslezský a Kraj Vysočina. Veřejnou zakázku na tento software realizuje Ústecký kraj v režimu centrálního zadavatele. „Je to vůbec poprvé v historii, kdy se dělala jedna veřejná zakázka pro šest krajů současně,“ zdůraznil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.
„Protože je do veřejné zakázky takového rozsahu zainteresováno velké množství osob z různých krajů, odehrávalo se při její realizaci mnoho procesů v online prostředí. Jednání s ostatními kraji i s firmami, které se přihlásily do výběrového řízení na společný software, probíhala prostřednictvím videokonference. Tímto způsobem docházelo také k předvedení modelových příkladů v rámci hodnocení veřejné zakázky. Elektronizace pak hrála velkou roli při podepisování klíčových dokumentů,“ dodal hejtman Schiller.
Společný informační systém DTM pro šest krajů dodá sdružení společností ICZ, GEOREAL, GEOVAP
a T-MAPY za 211,7 miliónu korun, z toho 34,4 miliónu korun činí podíl Ústeckého kraje. Na projekt DTM krajů je poskytována finanční podpora Evropské Unie, a to konkrétně z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který administruje Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Ústecký kraj bude správcem Digitální technické mapy Ústeckého kraje (DTM ÚK). Jeho úkolem je nejen pořízení a zajištění provozu informačního systému pro správu obsahu DTM kraje, ale také například získání a konsolidace existujících dat pro prvotní naplnění obsahu DTM. Prvotní data dodají obce, příspěvkové organizace kraje, dále pak společnosti ČEZ Distribuce, CETIN, GasNet a Český úřad zeměměřický a katastrální. Na stanovení hranic mapování bude kraj spolupracovat s Ředitelstvím silnic a dálnic a Správou železnic. Pořízení nových dat mapováním a konsolidaci existujících dat do DTM ÚK zajistí družení společností GEOREAL a HRDLIČKA, spol. s r. o., za 215,4 miliónu korun.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!