Homerlive

V domácím bazénu vybojovali litvínovští plavci symbolických 14 medailí

V litvínovské pětadvacítce se o víkendu konal 14. ročník Litvínovského poháru. Domácí plavci při něm vybojovali symbolických 14 medailí.

Celkem zavítalo do Litvínova bezmála 280 plavců z 19 klubů. Systém závodů probíhal tak, že každý plavec absolvoval čtyři závody a to 50 m resp. 100 m motýl, 100 m znak, 100 m prsa a 100 m volný způsob. Jednotlivé závody byly bodově ohodnoceny a sečteny. Šest nejlepších v každé kategorii se pak utkalo ve finále na 100 m resp. 200 m polohový závod o litvínovský pohár. Benjamínkům byly určeny vložené závody na 50 m prsa a 50 m volný způsob.

V kategorii vložených závodů nenašel přemožitele litvínovský David Rous (2008), když získal zlaté poháry v obou disciplínách na 50 m prsa i 50 m volný způsob. Mezi děvčaty se dařilo Lauře Prantové (2008) ziskem stříbrné medaile na trati 50 m volný způsob a Tereze Klikové (2008), bronzové v závodě na 50 m prsa. V kategorii desetiletých vylovil bronzovou medaili Jiří Jedinák na trati 100 m znak.

Ve spojené kategorii 13-14letých děvčat získala juniorská reprezentantka a několikanásobná mistryně České republiky Kamila Javorková zlaté medaile na tratích 100 m motýl a 100 m volný způsob, stříbrné příčky jí patřily na tratích 100 m znak a 100 m prsa. Prsařskou stovku v kategorii děvčat 13-14 let ovládla v parádním osobním rekordu Alexandra Letalíková. Ke zlatu přidala bronz na trati 100 m volný způsob.

V kategorii 15letých a starších si skvěle vedli Anna Haselbergerová, když dohmátla stříbrná na trati 100 m znak, a Adam Novák, který obsadil bronzovou příčku na trati 100 m prsa.

Do finálových závodů mezi 6 nejlepších plavců v kategorii, se probojovali hned 4 plavci z Litvínova. Kamila Javorková byla na trati 200 m polohový závod absolutně nedostižitelná a právem jí patří zlatý pohár okořeněný novým rekordem na této trati v kategorii dívek 13-14 let. Dalším finalistům se sice nepodařilo dosáhnout na mety nejvyšší, avšak jejich výkony byly skvělé. Anna Haselbergerová vybojovala páté místo a Alexandra Letalíková s Josefem Jupou důstojně obhájili šesté pozice.

Plavecký klub Litvínov v celkovém součtu bodů obsadil čtvrtou pozici mezi kluby. Vítězným klubem byli plavci z TJ Slavie Chomutov, před stříbrnou Ústeckou akademií plaveckých sportů a bronzovým Plaveckým klubem Litoměřice. Kamila Javorková získala titul nejlepší plavkyně poháru a stejný titul v mužském podání si odvezl ústecký Artem Sukhanov.

I v letošním roce proběhla volba Miss litvínovského poháru a tentokrát si titul odvezla blondýnka z Ústí nad Labem Markéta Fišerová.
Post date: 2017-10-26 12:25:21
Post date GMT: 2017-10-26 11:25:21