V největším závodě crossfitových družstev uspěl závodník z Mostu

0
1639

PPC České Budějovice uspořádali největší závod tříčlenných družstev v ČR – Team Battle Ultimate league. Přičemž složení bylo jedna žena a dva muži. Závodu se tak nakonec zúčastnilo 40 týmů z celé ČR, tedy celkově 120 crossfiterů.

Nově vzniklý klub GYM crossfit Tábor, rekrutující závodníky z úplně nového centra pro funkční tréninky, vzniklého na pražském sídlišti v prostorech fitness centra Mafia, nakonec do bojů vyslal dva týmy, přičemž jeden byl složen ze závodníků kategorie Masters, tedy sportovců, kterým je více jak 35 let.

„Vždy jsem si chtěl vyzkoušet crossfitové závody,“ prozrazuje jeden ze závodníků týmu Masters Lukáš Koťátko. „Když přišla pozvánka od klubu, v podstatě jsem neváhal ani minutu. A teď po závodech musím přiznat, že to byla super zkušenost,“ pokračuje Lukáš. „Jak už jsem řekl, nikdy jsem na podobných závodech nebyl, ale zorganizovat 120 lidí, tak aby vše klapalo, nebyly prostoje, aby bylo připraveno výborné zázemí, je malý zázrak a lidem z PPC a B-CROSSU se to podařilo, podle mého názoru, na výbornou,“ dodal Lukáš.

A jaký byl samotný závod? Náročný. „Každý z týmů musel projít třemi koly, po kterých se na základě bodového klíče postoupilo do semifinále a pak do finále,“ informuje závodnice Masters týmu GYM crossfit Tábor Vlasta Morkesová. První kolo bylo plavecké v kombinaci se silovou částí s ketllebelly. V druhém kole byl celý tým prověřen ze silových schopností pocházejících ze vzpírání. Třetí kolo bylo zaměřeno na vytrvalostní a silovou část v podobě veslování na trenažéru, angličácích, shybech.

Týmu Masters se nakonec podařilo probojovat z 22. místa do semifinále. Čtvrté kolo bylo hodně o spolupráci v celé trojici. Mezi dovednostmi byly zvýrazněny wall bally, společné shyby, společné dřepy a šplh na laně, což bylo nakonec největší překážkou, především pro ženskou část týmů. V mnoha případech na lanech zůstaly kousky kůže z prstů a rukou, ale co je pro tento sport typické, se projevilo i v Budějovicích, nikdo boj nevzdal.

Po velmi náročném dni si tak tým GYM crossfit Tábor Masters ve složení Vlasta Morkesová, Zdeněk Koza a Lukáš Koťátko vybojovali celkově 22. místo, přičemž v uvozovkách prvenství získali v kategorii atletů nad 35 let, a to z celkového počtu 40 týmů.