Vánoční běh přilákal stovky nadšenců s primátorem v čele

0
920

Christmas Night Run, neboli Vánoční noční (spíše podvečerní) běh za podpory města Mostu přilákal druhou adventní neděli na mostecké 1. náměstí přes půl tisícovky startujících, včetně primátora města Mostu Jana Paparegy (na snímku uprostřed), pod jehož záštitou se 2. ročník tohoto běhu konal.

Běžet se dalo v nejrůznějších kategoriích – muži, ženy, děti, rodinný běh (rodič s dítětem). Jen příjmení Dvořák – Dvořáková se ve startovní listině jako nejpočetnější objevilo osmkrát.

Nechyběli zástupci týmů se zajímavými názvy: Báječné ženy v běhu, Už tam budeeem?, Šneci v běhu, Cobram Team nebo Stopgaučink, ani závodníci a závodnice ze vzdálenějších oddílů, ať už z velkých měst či naopak malých obcí: Praha, Ústí nad Labem, Semily, Bakov nad Jizerou, Zbrašín či Počedělice.

Nejprve odstartoval za dohasínajícího denního světla (v 16 hodin) dětský běh. Mladí adepti přirozeného lidského pohybu se vydali na trať dlouhou 900 metrů.

V 17 hodin vyběhly směr hotel Cascade a park Šibeník dospělé kategorie. Čekaly je dva okruhy o délce dva a půl kilometru, celkově tedy pět tisíc metrů.

Ti nejzdatnější spotřebovali na celou trať jen něco málo přes čtvrthodinku. Nejrychlejší byl nakonec ten v abecedě až skoro poslední, Jan Žaloudek z Eleven Run Teamu z Mostu. Vyhrál v čase 16:55,53.
Primátorův čas byl jen o dvě a půl minuty horší, 19:27,61. Doběhl sedmý v kategorii mužů do 39 let a osmý celkově.
Nejrychlejší v kategorii žen byla Adéla Civínová z AK Bílina za 19:15,16.

Neděle byla navzdory datu 8. prosince nezvykle teplá a tak ani pár kapek, které během závodu spadly, příliš divákům, natož pak rozehřátým běžcům, nevadily.