Verva nakonec přetlačila Mladou Boleslav v prodloužení

0
1789

Hokejisté extraligového HC Verva Litvínov ve svém domácím vystoupení proti Mladé Boleslavi, na které navázalo neúspěšné dobývání hradecké tvrze (HK – Verva 3:1), dokázal nakonec svého soupeře přetlačit až v prodloužení. Litvínovští si tak připsali dva body.

„Mně se utkání hodnotí strašně těžko, protože jsme měli výborný vstup, ale potom už se nám tolik nedařilo. Dost dlouho se tam posuzovalo to, zda jsme vstřelili třetí gól, nebo ne. Ta dlouhá přestávka jednoznačně hrála ve prospěch Mladé Boleslavi, která se potřebovala nadechnout. Naše výborně rozehraná třetina tak nakonec skončila vyrovnaně. Jsme rádi, že jsme uhráli dva body, ale myslím si, že jsme měli navíc. Chválím mužstvo, že utkání zvládlo, protože jsme mohli taky klidně prohrát. Na konci třetí třetiny při power play pak nastala z naší strany obrovská chyba, kdy byl obránce minutu a půl na ledě a pro nás nepochopitelně neodjel střídat. Výhra nás však těší, protože Mladá Boleslav má výborné tři lajny, jsou to všechno skvělí bruslaři. Proti takovému týmu se nehraje dobře,“ řekl k průběhu zápasu trenér Radim Rulík.

HC Verva Litvínov – BK Mladá Boleslav 5:4pp (2:2, 1:1, 1:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 8. M. Hanzl (Pilař, R. Hanzl), 9. Hořava (Trávníček, Válek), 31. Martynek (Lukeš, V. Hübl), 45. J. Černý (Pavlík), 64. R. Hanzl (M. Hanzl) – 14. Urban (Orsava, Štich), 19. Musil (Pacovský, Stříteský), 22. Orsava (Urban, Pospíšil), 60. Pospíšil (Orsava, Pacovský) Rozhodčí: Pešina a Pražák. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Zásahy: Petrásek 30 – Maxwell 39, Lukáš 1. Diváci: 4 370.