Verva porazila Bílé tygry až na nájezdy a je před posledním kolem čtvrtá

0
1150

Utkání 51. kola Tipsport extraligy bylo pro HC Verva Litvínov posledním domácím vystoupením v základní části soutěže. Jeho soupeřem byl celek Bílí tygři Liberec, lídr tabulky.

V zajímavém a rušném utkání šli do vedení domácí, po střele obránce Sorvika. Hosté srovnali pět minut před závěrečnou sirénou. To se trefil Bulíř. Šlo se do prodloužení, ale ani to nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byl lepší Litvínov a ten rozhodující proměnil obránce Kubát.

„Dvě třetiny to byl dobrý hokej, hra měla spád. Proměnili jsme přesilovku, ale škoda, že jsme nedali gól proti třem, i když jsme se na druhou stranu taky ve třech ubránili. Vytvářeli jsme si šance, ale gólmani byli na obou stranách výborní. Třetí třetina už nebyla taková, bylo tam strašně moc stání a čekání. Nevím, zda tam byla nějaká situace na prohlížení, žádné jsem si nebyl ze střídačky vědom. Oba týmy pak trochu vypadly z tempa. S Libercem to v sezóně bylo vždy o branku, takže jsme dnes pokračovali v tradici vyrovnaných zápasů. Jsme rádi, že máme v posledním kole šanci bojovat o umístění, o čtvrté místo. Každého láká začínat doma a uděláme maximum, aby se nám podařilo ho udržet, už kvůli fanouškům, které máme výborné a kteří se na to těší,“ konstatoval Radim Rulík, trenér HC Verva Litvínov.

Litvínov ještě čeká poslední zápas základní části v Pardubicích. Před ním mu patří výborné čtvrté místo v tabulce.

HC Verva Litvínov – Bílí tygři Liberec 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 21. Sørvik (Kubát, Lukeš), nájezd Kubát – 55. Bulíř. Rozhodčí: Hodek a Souček. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Zásahy: Petrásek 30 – Will 32. Diváci: 5 120.

Sestava HC Verva Litvínov: Petrásek – Pavlík, Gula – Frolo, Sørvik – Kubát, Sklenička – Kokeš – Martynek, V. Hübl, Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, Černý – Hořava, Gerhát, Trávníček – Válek, Reichel, J. Doležal. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr.