Verva přetlačila Energii v prodloužení

0
1405

V utkání 48. kola Tipsport extraligy hostil domácí HC Verva Litvínov v podkrušnohorském derby tým Energie Karlovy Vary. V utkání s posledním týmem tabulky ztratila Verva bod, ale ten druhý, získaný v prodloužení, se může v konečném účtování ukázat důležitý. Ropáci nakonec zvítězili 3:2, když rozhodující gól zaznamenal hned v úvodu nastavené hry obránce Filip Pavlík.

„První třetinu jsme prospali, ve druhé jsme se zlepšili a nepříznivý výsledek se nám povedlo otočit. Ale měli jsme vyložené šance na větší odskok. Škoda, že se nám to nepodařilo, hlavně Hořavovi, který měl prakticky prázdnou branku a přestřelil ji. Ve třetí třetině to byla opatrnější hra. V prodloužení jsem rád, že jsme to uhráli, i když ve třetí části jsme mohli dostat rozhodující branku. Tři zápasy po přestávce a osm bodů, s tím jsme maximálně spokojeni,“ řekl po zápase trenér domácích Radim Rulík.

HC Verva Litvínov – Energie Karlov Vary 3:2pp (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 33. J. Černý (Pavlík, V. Hübl), 36. V. Hübl (Sørvik, R. Hanzl), 61. Pavlík (J. Černý, R. Hanzl) – 12. Flek (Rachůnek, Gríger), 50. Mikulík (Gríger, Rachůnek). Rozhodčí: Pešina a Bejček. Vyloučení: 6:3, navíc Dujsík 2+2 min. hrubost a Gríger (oba KV) 2+10 min. nesportovní chování. Využití: 1:1. Zásahy: Janus 25 – Závorka 31. Diváci: 5 085.

Sestava HC Verva Litvínov: Janus – Pavlík, Gula – Kubát, Sørvik – Sklenička, Pilař – 21. Kokeš – Martynek, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, Černý – Hořava, Gerhát, Trávníček – Válek, Reichel, Jurčík. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr.