Verva si odvezla z Mladé Boleslavi dva body

0
1242

Dramatický duel s vývojem se šťastným koncem v prodloužení odehráli hokejisté Vervy Litvínov na ledě v Mladé Boleslavi.

V brance poprvé s Jaroslavem Hüblem. Do zápasu šel tým v žlutočerném s jiným brankářem a s jiným složením útoků.

Gólman Hübl se na něj vrátil po čtyřech letech. Úsilí o druhou výhru v soutěži demonstroval tým od začátku, ale úvod zápasu byl pro něj nakonec smolný. Litvínov už od 5. minuty prohrával. V závěru třetiny ale otočil skóre brankami Nejezchleba a Trávníčka. Domácí v druhé části vyrovnali, ale Ropáci opět jasně odpověděli a znovu šli do vedení. Ne však na dlouho, protože za čtyři minuty znovu srovnal Musil. Výsledkem 3:3 zápas skončil. Šlo se tedy do prodloužení. Pro Vervu poprvé v nové podobě, tedy hře tři na tři. Po 33 vteřinách jej rozhodl ve prospěch Vervy Robin Hanzl a Litvínov si vezl dva body.

„Zase jsme v zápase prohrávali. Dosud se nám ještě nepovedlo nepříznivý vývoj otočit, ale tentokrát ano, takže nakonec pro nás první třetina vyzněla dobře. Druhou třetinu poznamenal velký počet vyloučených z naší strany. Při hře pět na pět jsme to zvládali dobře, ale bohužel jsme dostali gól na 3:3. Ve třetí třetině to byl boj s dalšími vyloučeními z naší strany, ale zvládli jsme to a v prodloužení byli šťastnější,“ řekl k průběhu utkání litvínovský asistent trenéra Darek Stránský.

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 3:4pp (1:2, 2:1, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 5. Žejdl (Klepiš), 24. Stříteský (Hyka), 39. Musil (Hyka, Hanzlík) – 19. Nejezchleb (Gula), 19. Trávníček (Pavelka, Reichel), 35. V. Hübl (Kubát), 61. R. Hanzl (Lukeš). Rozhodčí: Hribik a Pražák. Vyloučení: 4:7, navíc Černý 2+2 min., Jurčík (oba L) 2+10 min. Využití: 1:2. Zásahy brankářů: Lukáš 28 – J. Hübl 31. Diváci: 3 739. Sestava HC Verva Litvínov: J. Hübl – Kubát, Gula – Sklenička, Pavlík – Sørvik, Pavelka – Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, Černý – Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, Stránský, Šlégr.