Verva si připsala již sedmé vítězství v řadě

0
1345

Hokejisté extraligového HC Verva Litvínov mají za sebou neuvěřitelnou šňůru. Sedm zápasů v řadě dokázali vyhrát a rázem se ocitli v pozici atakující čelo tabulky naší nejvyšší soutěže. Naposledy v sérii domácích zápasů, kde z celkového počtu pěti již sehráli čtyři, porazili v prodloužení Mountfield Hradec Králové 3:2.

„První třetina se nám nepovedla. Chyběla nám agresivita, důraz a větší snaha dostat se do zakončení. Druhá třetina začala stejně, až na jejím konci jsme se dostali do tlaku, ale šancí jsme měli málo, a soupeř navíc výborně bránil. Vývoj zápasu nevypadal dobře, prohrávali jsme o dva góly. Řekl bych, že jsme dali dvě branky z takových spíš nenápadných střel, a tím jsme utkání srovnali. V prodloužení jsme krásnou akcí urvali další bod. Jsme za to nesmírně rádi. Marodka? Ríša Nejezchleb je po operaci vazu, to vypadá minimálně na dva měsíce. Rosťu Martynka propustili z nemocnice, léčí se z encefalitidy, která se změnila na zápal mozkových blan. Má mít měsíc klid, pak by snad mohl začít zlehka trénovat,“ zhodnotil utkání, v němž Litvínov obracel nepříznivý stav, a stav týmu asistent trenéra Darek Stránský.

Šňůra sedmi vítězství v řadě má následující podobu:

HC Verva Litvínov – Vítkovice 2:0, Karlovy Vary – HC Verva Litvínov 1:3, Plzeň – HC Verva Litvínov 3:4, HC Verva Litvínov – Sparta 5:1, HC Verva Litvínov – Liberec 3:2 pp, HC Verva Litvínov – Pardubice 2:0, HC Verva Litvínov – Moutnfield HK 3:2 pp.