Homerlive

Víkend byl pro stolní tenisty Baníku ve znamení remíz

Družstvo stolních tenistů SKST Baník Most B odehrálo dvě velmi náročná poslední domácí utkání roku s týmem Děčína a Filipova. I po tomto víkendu se však drží svého hesla: „Kdo nás porazí?“

Sobotní utkání s Děčínem začalo pro mostecké hráče výborně, ale hosté ihned reagovali. Po obou vyhraných úvodních čtyřhrách nastoupila základní sestava k prvnímu kolu dvouher. Ani jeden z hostů nezaváhal a odskočili do vedení 4:2. Domácí se snažili udržet tempo, avšak za stavu 6:9 už to vypadalo na drtivou výhru Děčína. Ping - pongové štěstí se přiklonilo na mosteckou stranu, kdy v pátém setu vybojoval Holovčák výhru 3:2 nad Sobíškem. Poté si Klouček hravě 3:0 poradil s Taušem. Nejtěžší úkol měl Bartes, který nastupoval k poslednímu zápasu proti Matasovi. Na něm záleželo, zda bude Baník remizovat, nebo poprvé v sezoně prohraje. Oba týmy své hráče hlasitě podporovaly a dávaly důležité rady při přestávkách mezi sety. Nervozita v mosteckém družstvu stoupala poté, co Bartes ztratil vedení 2:0 na sety, a šlo se do pátého rozhodujícího setu. Ten už ale zvládl výborně, v polovině setu si kluci měnili strany za stavu 5:1 a celkově Bartes vyhrál 11:3. Nekonečně dlouhé utkání skončilo po 4 hodinách 9:9. Body Baníku: Bartes 3,5; Klouček 2,5; Holovčák 1,5; Šťovíček 1; Bencs 0,5.

Ještě náročnější bylo nedělní utkání s Filipovem. Po vyrovnaném úvodu hosté nasadili rychlé tempo. Mostečtí se chytli na poslední chvilku za stavu 5:9, když Klouček vyhrál 3:1 nad Rambouskem, a Holovčák s Bencsem obrátili na svou stranu dva zápasy v koncovkách pátých setů. K poslednímu zápasu nastupoval kapitán družstva Šťovíček proti Neumannovi, třetímu nejlepšímu hráči Filipova. I pod velkým tlakem zápas zvládl výborně a bez větších problémů zvítězil 3:0 a odvrátil tím i výhru hostujícího celku. Body Baníku: Holovčák 3,5 ; Šťovíček a Klouček po 2,5 ; Bencs 1,5.

Post date: 2017-11-24 11:58:20
Post date GMT: 2017-11-24 10:58:20